Orga Real Barrier Cream

2,500L

100 % Organic – COSMOS Organic Certified

Barriera e lëkurës dëmtohet shpesh herë nga faktorë të jashtëm atmosferik (i ftohti, i nxehti etj) si dhe nga një rutinë jo e përshtatshme kujdesi për lëkurën.

Orga Real Barrier Cream

✦ Rigjeneron lëkurën
✦ Zbut dhe hidraton në thellësi
✦ Zbardh dhe i jep elasticitet

✿ Ska më krruarje dhe skuqje

I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur!

* Këshillohet të përdoret brënda 6 muajve nga data e hapjes së produktit.

Orga Real Barrier Cream
2500L
Cmimi(Sasia) : 2500L (1 cope)
Orga Real Barrier Cream Green Tea Image
Orga Real Barrier Cream Shea Butter Image
Orga Real Barrier Cream Baobab Image
Orga Real Barrier Cream Water Splash

ORGANIC GREEN TEA
Caji jeshil organik ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës. Kontrollon prodhimin e yndyrës dhe ka efekt zbardhues.

ORGANIC SHEA BUTTER
Gjalpi shea organik siguron mbrojtje nga rrezet UV (jo aq sa për të zëvëndësuar kremin e diellit). Rigjeneron lëkurën e dëmtuar dhe të irrituar.

ORGANIC BAOBAB OIL
Vaji i pemës së Baobab në Afrikë, është i pasur me shumë aminoacide. Ndihmon në rritjen e elasticitetit, tendosjes dhe zbutjes së lëkurës.

ORGANIC GLYCERIN
Glicerina organike e marrë nga bimët shërben për të hidratuar thellësisht lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin dhe zbutjen e saj.

Çfarë është certifikimi COSMOS ?

COSMetics Organic and natural Standard

Themeluar nga BDIH-Gjermani,Cosmebio-Francë, Ecocert-Francë, ICEA-Itali dhe Soil Associations- Britani.
Standarti COSMOS është vula që garanton konsumatorin që produkti është organik dhe natyral.

Kriteret kyçe të certifikimit COSMOS

• 95% ose më shumë të përbërësve bazë duhet të jenë natyral.
• 20% ose më shumë e të gjithë përbërësve duhet të jenë organik.
• Përbërësit organik duhet të vijnë nga një tokë e pastër nga kimikatet/pesticidet ose përbërës të tjerë kimik për minimalisht 3 vite.
• I gjithë procesi rivlerësohet dhe kontrollohen përbërësit cdo vit

Orga Real Barrier Cream Certification Of Compliance

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Orga Real Barrier Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.