Apple Smoothie Peeling Gel

2,000L

🍏 Për një lëkurë të butë, me shkëlqim dhe të tendosur si lëkura e mollës  🍏

Ky është slogani që e ndjek këtë produkt sepse është pikërisht ky rezultati që do të merrni sapo ta provoni.

Aplikoheni lehtë në lëkurë dhe shihni ndryshimin e menjëhershëm.

★ Eleminon qelizat e vdekura të lëkurës.
★ Heq keratinën e tepërt në lëkurë
★ Zbut lëkurën dhe zbeh shenjat.
★ E tendos dhe i jep elasticitet.
★ I jep shkëlqim
★ Mund ta përdorni edhe në zonat ku keni probleme me rritjen e qimeve nën lëkurë.

By Mizon Tipi i lëkurës: Lëkurë Normale Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Eksfolion Pore Yndyra e tepert Formulimi: Xhel Përbërësit kryesorë: AHA Hyaluronic Acid Formati: 120 ml Kategorite:
Apple Smoothie Peeling Gel
2000L
Cmimi(Sasia) : 2000L (1 cope)

Ky xhel eksfolues super i butë e pastron lëkurën nga qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë pa kimikate të ashpra ose që irritojnë lëkurën.

Gjatë aplikimit, geli depërton thellë në lëkurë, duke pastruar poret në thellësi, larguar sebumin e tepërt dhe qelizat e vdekura nga lëkura. Pa shkaktuar irritime dhe tharje të lëkurës.

Perfekt për tu përdorur edhe në zonat ku keni probleme me qimet nën lëkurë, ose zonën e bikinit/ sqetullave. Largon lëkurën e errët , të dëmtuar dhe përmirëson shenjat që mund të keni nga aknet. Mund ta përdorni në pjesën e supeve për të larguar lëkurën e nxirë nga recipetat ose shenjat nga aknet.

Personalisht e përdor edhe tek duart, që të jetë lëkura më e butë dhe e lëmuar.

Lëkurë e shëndetshme dhe plot jetë që në aplikimin e parë.

ZBEH SHENJAT

Xheli eksfoliant ndihmon në përmirësimin e shenjave dhe njollave.

TENDOS LËKURËN

Në sajë të përbërësve tendos lëkurën dhe i jep asaj elasticitet .

QELIZAT E VDEKURA

Duke depërtuar në thellësi të lëkurës pastron poret më së miri.

KERATINA E TEPËRT

Largon keratinën e tepërt dhe ju kthen shkëlqimin natyral.

FORMULË E PËRQËNDRUAR

AHA & BHA Daily Clean Toner Glycolic Acid Image
Apple Smoothie Peeling Gel Apple Image
Apple Smoothie Peeling Gel Sodium Hyaluronate Images
Apple Smoothie Peeling Gel Sugarcane Image

GLYCOLIC ACID
Është AHA me përfitimet më të mëdha të lëkurës. Heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurën e re, më të freskët dhe më të lëmuar.

MOLLA
Është e pasur me proteina, sheqerna, vitamina dhe kripëra. Ekstrakte (kryesisht ato të marra nga molla ) të cilat i japin veti hidratuese dhe zbutëse.

SODIUM HYALURONATE
Sa i përket kujdesit të lëkurës, hialuronati i natriumit dhe acidi hialuronik janë pothuajse të njëjtë dhe të dy emrat përdoren në mënyrë të ndërsjellë.

KALLAMI I SHEQERIT
Është një përbërës i dobishëm hidratues që përdoret kryesisht si një hidratant. Ndihmon lëkurën të tërheqë ujin dhe më pas ta mbajë atë.

Përdorimi sipas llojit të lëkurës:

• Lëkura e thatë: Një herë në javë.

• Lëkura me yndyrë & mikse: 1~2 herë në javë.

• Lëkura sensitive: 1 herë në 2 javë.

Përse ju duhen eksfoliantët?

Eksfoliantet pastrojnë lëkurën tuaj pa shkaktuar irritime.  Lëkura e njeriut, veçanërisht ajo e fytyrës është shumë delikate.
Kjo është arsyeja parësore përse njeriu duhet të tregojë kujdes në solucionet që përdoren për pastrimin e poreve.
Lexo më shumë

Apple Smoothie Peeling Gel Steps Results Image

Merrni pak nga geli dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë. Duke shmangur zonën rreth syve dhe gojës.

Mbajeni në lëkurë 1 min dhe më pas masazhoheni lehtësisht fytyrën në trajtë rrethore.

Pasi e keni pastruar tërësisht lëkurën nëpërmjet masazhit, laheni fytyrën  me ujë të vakët.

Rezultati: Lëkurë e pastër dhe e lëmuar si e bebes. Gati për të aplikuar serumin tuaj të preferuar!

Brand

Manufacturer

Color

,

Ingredients

Water, Cellulose, Pyrus Malus (Apple)Fruit Extract (1,000ppm), Butylene Glycol, Diproprylene Glycol, Propylene Glycol, Hydroxy acetophenone, Polysorbate 20, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Fragrance.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Apple Smoothie Peeling Gel”