Collagen 100

Bli me IuteCredit duke filluar nga 2000 L ne Muaj me 0% komision.

6,000L

Original Skin Energy
Forever Young

Pikat që gjallërojnë dhe sjellin mrekulli.
✨90 % Collagen Marine

★ Tonifikon dhe i jep lëkurës gjallëri.
★ Zbut dhe përmirëson rrudhat
★ Mbron dhe hidraton lëkurën
★ Efekt lifting

Zgjoje lëkurën tënde nga gjumi i thellë!

⇨ Pa ngjyrues artificial; Pa paraben; Pa aromë.

Collagen 100
6000L
Cmimi(Sasia) : 6000L (1 cope)
Bli me IuteCredit

Nëse jeni të shqetësuar për shfaqjen e rrudhave dhe linjave të holla në fytyrën tuaja , ky do të jetë aleati juaj më i mirë.  Në një kohë të shkurtër do të vini re ndryshimin në lëkurë.

Serumi i kolagjenit përmban 90% kolagjen detar (collagen marine) që tonifikon dhe hidraton më së miri. Përpos kësaj serumi ka efekt lifting dhe mbrojtës. Në sajë të ekstraktit të 11 llojeve të ndryshme të bimeve, pas aplikimit do të vini re një barrierë të lehtë mbrojtëse në lëkurë që për zona si Tirana ku ndotja është maksimale, është domosdoshmëri për fytyrën.

Jo vetëm kaq, serumi i rikthen gjallërinë dhe butësinë lëkurës suaj.
Me përbërës natyral dhe format ekonomik. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Në përbërje ka gjithashtu acid hialuronik, niacinamide, polipeptid-3, alantoin, panthenol, ekstrakte bimore (papaja, mjedër, arnica etj.)

Mos harroni se përveçse fytyrës, aplikoheni edhe në zonën e qafës dhe dekoltesë.

RRIT ELASTICITETIN
Përmirëson ndjeshëm elasticitetin e lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e tij për një kohë të gjatë.

EFEKT LIFTING
11 lloje ekstaktesh bimore ndihmojnë në mirëmbajtjen dhe balancimin e elasticitetit .

TONE-UP
Kombinimi i kolagjenit detar, proteinave dhe peptideve tonifikon lëkurën .

RIVITALIZON
Formula e përqëndruar me elementë hidratues i japin energji lëkurës dhe e bëjnë atë më të gjallë .

Kolagjeni dhe benefitet e tij për lëkurën

Fjala “kolagjen” vjen nga fjala greke “kolla”, që përkthehet në “ngjitës”. Duke marrë parasysh se puna e ngjitësit është të mbajë gjithçka së bashku, kjo mund t’ju japë një të dhënë për rolin e kolagjenit në trup.
Lexo më shumë 

Cfarë është kolagjeni detar (collagen marine) ?

Kolagjeni marin, ose detar, vjen nga luspat e peshkut dhe ka strukturen molekulare më të ngjashme me atë të njeriut. Përveç kësaj, ai përmban sasi të larta të aminoacideve glicinë, proline dhe hidroksiproline. Lexo më shumë

FORMULË E PËRQËNDRUAR

Collagen 100 Marine Cream Image
Collagen 100 Coppertripetide Ingredient Image
Collagen 100 ekstrakt bime Image
acid hyaluronic peptide 500 teksture Image

COLLAGEN MARINE
90 % collagen marine që tonifikon, forcon dhe rrit elasticitetin e lëkurës suaj. Sekreti i rinisë!

COPPER TRIPEPTIDE
Copper Tripeptide-1 dhe Vitamin B5 ndihmojnë të luftojnë lëkurën pa jetë dhe të varur.

11 EKSTRAKTE BIMORE
Raspberry,Arnica dhe ekstraktet e tjera bimore ndihmojnë në krijimin e barrierës mbrojtëse.

HYALURONIC ACID
Në sajë të acidit hyaluronic dhe alantoin-ës lëkura do të jetë më e hidratuar dhe më e plotë.

Collagen 100 si ta perdorni Image

Pasi të keni larë fytyrën merrni serumin dhe vendosni 2-3 pika në fytyrë.

Më pas përhapeni lehtësisht në fytyrë dh pjesën e qafës dhe masazhoheni.

Rezultati : Lëkurë që shndërrin dhe është plotë jetë.
Forever young

Brand

Manufacturer

Color

Përbërësit

Water, Methyl propanediol, 1,2-hexanediol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Hydrolyzed collagen (921ppm), Ethylhexylglycerin, Allantoin, Carbomer, Tromethamine, Panthenol ,Adenosine, Disodium EDTA, Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Centella Asiatica, Extract Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Caprylyl Glycol, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide I, Acetyl Hexapeptide-8, Phenoxyethanol.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Collagen 100”