Skin Power Beauty Essence

4,000L

E përkryer për të gjithë ata që kanë nevojë për një glow up !

Ky produkt i mrekullueshëm është i përbërë nga  përzierja e galactomyces, niacinamidit dhe adenozinës.

Njollat, lëkura e varur, dehidratimi dhe problemet e tjera të lëkurës, përmirësohen dukshëm me shtimin e kësaj essence në rutinën tuaj.

Skin Power Beauty Essence
4000L
Cmimi(Sasia) : 4000L (1 cope)

Skin Power Original First Essence bazohet në një komponent inovativ – 94,5% galactomyces ferment (enzimë maja).

I pasur me minerale dhe vitamina, esenca i jep lëkurës së fytyrës butësi, vitalitet, kompleksi i vajrave esencialë natyralë ka një efekt anti-inflamator dhe tonifikues, lufton aknet, ndërsa niacinamidi dhe adenozina hidratojnë dhe ndriçojnë lëkurën, duke përmirësuar rrudhat e holla të mimikës dhe parandaluar krijimin e të tjerave.

✦ Po çfarë është galactomyces?

Galactomyces, i cili së pari fitoi popullaritet në Japoni, është në fakt një lloj kërpudhe! Për herë të parë u zbulua në fabrikat e birrës kur ata gjetën se prodhuesit e moshuar kishin duar të lëmuara dhe pa rrudha.
Hulumtimi eventual i hirit të fermentuar çoi në zbulimin e galaktomices dhe që atëherë, ai ka qenë një element kryesor në shumë tonerë dhe esenca japoneze dhe koreane.

Përdorimi i një eliksiri të serumit ndihmon në pastrimin e fytyrës nga qelizat e vdekura dhe reduktimin e poreve, rregullon ekuilibrin e pH të lëkurës dhe përmirëson përthithjen e produkteve të tjera.

✦ Në përmbajtje ka edhe:
• Niacinamide – Zvogëlon poret dhe përmirëson teksturën e lëkurës.
• Adenosine – Përmirëson linjat e holla dhe rrudhat e mimikës.
• Hyaluronic Acid – Hidraton në thellësi lëkurën.

✨ I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës!

🐰 Cruelty Free
👌 Pa parabene, alkool, sulfate
🤰 Mund të përdoret edhe në periudhën e shtatëzanisë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Skin Power Beauty Essence”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.