Per porosite mbi 5000 leke transporti ne Shqiperi eshte falas!
Mizon

Hyaluronic Acid Sherbet Peeling Scrub

Peeling dhe scrub – në një produkt të vetëm!

#hipoalergjik dhe i bute per pastrimin e lekures nga papastertite dhe qelizat e vdekura.

Formuluar me 3 lloje të #acidhyaluronic dhe #proteina nga #qume?shti per te zbutur dhe ushqyer lekuren.
Permban 40% grimca te pluhurit te pjekjes per te pastruar poret dhe kontrolluar prodhimin e yndyres se tepert.

 

Tipi i lëkurës: Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lëkurë Normale Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Eksfolion Hidraton Pastron në thellësi Pore Formulimi: Scrub Përbërësit kryesorë: Baking Powder Hyaluronic Acid Formati: 24 mini scrubs Kategorite:

Nuk mund të injorohet fuqia eksfoluese e Scrub-it me Acid Hyaluronic Mizon.

Për një shkëlqim plot gjallëri dhe rezultate të menjëhershme, provoni Mizon Peeling Scrub me Acid Hyaluronic Sherbet. Me përmbajtje 40% pluhur pjekjeje, ky pastrues unik heq grumbullimin e përditshëm të papastërtive dhe papastërtitë nga thellësia e poreve, duke e lënë lëkurën tuaj jo të tendosur, por elastike.

Përpos kësaj, ky scrub është i mbushur me acid hialuronik dhe ekstrakt proteinash qumështi për të mbushur lëkurën tuaj me lagështi dhe për të qetësuar skuqjen gjatë gjithë ditës.

Nëse lëkura juaj është e ndjeshme, kjo është fatmirësisht hipoallergjike.

I vendosur në paketa individuale dhe të përshtatshme, është i përsosur për ata që janë në lëvizje – merreni me vete kur udhëtoni, në palestrën tuaj ose thjesht mbajeni në çantën tuaj për raste urgjente.

MUND TA PËRDORNI:

Girl using facescrub product

FYTYRËN
Aplikohet mbi fytyrën e lagur (aq sa sasi ju duhet në varësi të fytyrës) dhe masazhoheni butësisht duke shmangur zonën e syve dhe të gojës.

Ank with and without Hyaluronic Acid Sherbet Peeling Scrub

TRUPIN
Pasi keni vendosur një sasi të konsiderueshme mbi fytyrë pjesën tjetër mund ta përdorni për brrylat, thembrat, sqetullat etj

Lips with and without scrub

BUZËT
Gjithashtu merrni pak nga scrubi dhe bashkoheni me një larës vajor (fytyre) dhe masazhoni buzët lehtësisht. Shplani buzët dhe përdorni balsamin tuaj të preferuar.

Mizon

.

Përbërës

Water, Silicate, Glycerin, Silica Microcrystalline Cellulose, Cellulose, Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Milk Protein Extract, Menthol, Cellulose Gum, Sodium Lauroyl Sarcosinate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Benzophenone-5, Blue 1 (CI 42090), Fragrance

Color

Vleresime

Nuk ka vleresime akoma.

Behu i pari qe vlereson produktin “Hyaluronic Acid Sherbet Peeling Scrub”