AHA & BHA Daily Clean Toner

2,500L

Hapi i parë për një lëkurë të pastër dhe të butë.

Bashkimi i AHA & BHA është zgjidhja juaj për problemet e lëkurës.

Klasiket e K-Beauty janë tonerat me acidet AHA dhe BHA. Le te flasim per tonerin tonë.

Fun Fact: Ishin vitet 2015-2016 kur ky produkt u lancua në Amerikë, dhe e dini cfarë ndodhi? Tonerat u shiten në kohë rekord dhe duke qene se furnizimi ishte jo konsistent në vendet retail jashtë Koresë së Jugut, njerëzit nisën të blinin nga 10 shishe për ti pasur në vazhdimësi.

I njohur për balancimin e pH të lëkurës dhe pastrimin në thellësi të poreve nga papastërtitë më kokëforte që larësit nuk munden ti eleminojnë. I jep freski lëkurës.

By Mizon Tipi i lëkurës: Lëkurë Normale Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Problematikat që zgjidh: Eksfolion Pore Rigjeneron Formulimi: Teksturë ujore Përbërësit kryesorë: AHA BHA Formati: 150 ml Kategorite:
AHA & BHA Daily Clean Toner
2500L
Cmimi(Sasia) : 2500L (1 cope)

✶ Largon qelizat e vdekura , të cilat janë shkaku i të gjithë problemeve të lëkurës.
✶ Bashkimi i AHA & BHA eleminon në mënyrë perfekte këto qeliza nga lëkura e dëmtuar.
✶ AHA (Glycolic Acid) zbut qelizën e lëkurës së vdekur si dhe i jep vitalitet lëkurës së dëmtuar.
✶ BHA (Salicylic Acid) largon papastëritë nga poret dhe ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës.
✶ Ingredientet si Papaya dhe ekstrakti i Portulaca-s eleminojnë bakteret .
✶ Nëpërmjet këtij pastruesi lëkura është e pastër dhe ph i balancuar, duke e mbajtur lëkurën e butë përgjatë gjithë ditës.

Nëse në rutinën tuaj jeni duke përdorur acide të tjera , ju sugjerojmë të përdorni këtë toner paraprakisht sepse bën që edhe acidet e tjera të punojnë në mënyrë më efikase.

Dhe nëse nuk përdorni acide të tjera … nuk do tju duhen! Sepse ky toner shërben edhe si eksfoliant dhe përvecse freskon fytyrën tuaj ju ndihmon me pikat e zeza dhe ato të bardha.

LARGON QELIZAT E VDEKURA

AHA (Glycolic Acid) zbut qelizën e lëkurës së vdekur si dhe i jep vitalitet lëkurës së dëmtuar.

LARGON PAPASTËRTITË NGA PORET

BHA (Salicylic Acid) largon papastëritë nga poret dhe ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës.

LUFTON BAKTERET DHE AKNET

Ingredientet si Papaya dhe ekstrakti i Portulaca-s kanë veti anti-inflamatore, eleminojnë bakteret.

BALANCON PH DHE ZBUT LËKURËN

Nëpërmjet këtij toneri lëkura është e pastër dhe ph i balancuar, duke e mbajtur lëkurën e butë .

AHA & BHA: CFARË JANË DHE DIFERENCAT E TYRE? 

Qëllimi i të dy AHA-ve dhe BHA-ve është të eksfolojnë lëkurën.  Megjithatë, asnjë lloj acidi hidroksi nuk është “më i mirë” se tjetri. Të dyja janë metoda shumë efektive për eksfolimin e thellë. Dallimet qëndrojnë në përdorimet e tyre. Lexoni për të mësuar më shumë nëse lëkura juaj ka nevojë për një produkt AHA ose BHA.

TONER: CFARË ËSHTË DHE RËNDËSIA E TIJ?

Uji tonik/toner duhet bërë patjetër pjesë e rutinës së mbrëmjës për kujdesin e fytyrës. Ju gjithmonë pasi pastroni make-upin, lani fytyrën dhe aplikoni kremin hidratant. Dhe mendoni se me kaq u mbyll pastrimi i fytyrës. Por jo, pas pastrimit të make-upit dhe larjes së fytyrës duhet të përdorni edhe tonikun.
Lexo më shumë

Si hapi i parë i pastrimit të lëkurës, ky toner përvecse ju ndihmon të mbani lëkurën e pastër dhe të butë, bën që edhe kremrat dhe serumet që përdorni më pas, lëkura ti absorboj më mirë.

∎ Rekomandohet për:

★ Personat me lëkurë delikate dhe teksturë të ashpër.
★ Personat që duan të kujdesen për lëkurën por pa e irrituar atë.
★ Personat me lëkurë të trashë dhe me pore problematike.
★ Personat me lëkurë të ndjeshme.
★ Personat që kanë vështirësi të kujdesen për lëkurën e tyre.

Si ta përdorni:

Pasi keni larë fytyrën vendosni një sasi të konsiderueshme në një cotton pad (pecete pambuku) dhe lehtësisht kalojeni në fytyrë, duke shmangur zonën rreth syve dhe buzëve.

Manufacturer

Color

,

Ingredients

Water,Glycerin,Sodium Lactate,Alcohol,Butylene Glycol,Pentylene Glycol,PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Glycolic Acid(0.5%),Lactic Acid (0.3%),Ethylhexylglycerin,Salicylic Acid (0.02%),Disodium EDTA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Portulaca Oleracea Extract,1,2-Hexanediol, Propanediol, Gentiana Lutea Root Extract,Achillea Millefolium Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract,Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract,Propylene Glycol,Potassium Sorbate,Solanum Lycopersicum (Tomato) FruitExtract,Fragrance,Phenoxyethanol, Limonene.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “AHA & BHA Daily Clean Toner”