Real Vitamin C Ampoule

Bli me IuteCredit duke filluar nga 2000 L ne Muaj me 0% komision.

6,000L

Original Skin Energy
Restart your Skin!

Lëkura e dëmtuar, me njolla, me pore dhe hiperpigmentim mund të rikthehet sic ishte!

Përdorimi I Vitaminës C është bërë një must tanimë për 2 arsye :
Së pari, për të rikthyer lëkurën e shëndetshme pas dëmtimeve kryesisht nga dielli.
Së dyti, për të nxitur prodhimin e kolagjenit .

Por Vitamina c nuk bën vetëm kaq!
Ajo ju ndihmon me :

★ Minimizimin e poreve
★ Përmirësimin e tonit të lëkurës
★ Lufton hiperpigmentimin
★ Zbeh njollat dhe shenjat në lëkurë
★ Nxit prodhimin e kolagjenit
★ Rikthen shkëlqimin dhe vitalitetin në fytyrën tuaj

By Mizon Problematikat që zgjidh: Njolla Pore Rigjeneron Zbardh Formulimi: Serum Përbërësit kryesorë: Alpha Arbutin Vitamin C Formati: 30 ml SKU:8809663751449 Kategorite: Taget:
Real Vitamin C Ampoule
6000L
Cmimi(Sasia) : 6000L (1 cope)
Bli me IuteCredit

◼️ Po cfarë e bën të vecantë Mizon Real Vitamin C  ?

Përmban 19% Vitamin të pastër C dhe 0 % ujë.  Formulë e përqëndruar dhe teksturë e butë që absorbohet lehtësisht nga lëkura. Një formulë e studiuar për 10 vite nga shkencëtaret për të prodhuar një ampulë fantastike.

Fitues i disa cmimeve prestigjozeve:

Hi Seoul Stamp: Përzgjedhur si produkti inovativ ne Seoul Awards, zhvilluar nga Seoul Business Agency.

Dong-a llbo Awards: Fitues i çmimit “Leader in K-Beauty-2019” në kategorinë e ampulave/serumeve.

Amazon 2019 – Produkti më i shitur në Amazon.

VITAMIN C
Formulë e përqëndruar me 19% vitaminë C të pastër dhe 0% ujë. Teksturë e plotë që përthithet menjëherë.

PËRTHITHET SHPEJTË
Mos shtimi i ujit në formulë ju lejon të kontrolloni në mënyrë efektive vitaminën C nga oksidimi i ujit, temperaturës ose dritës.

FORMULË E PASTËR
Përbërës natyralë hidratues, formula përmban vetëm 10 përbërës  për t’i dhënë vitalitet lëkurës.

KUJDES TOTAL
Vetitë e vitaminës C janë të shkëlqyera për trajtimin e pigmentit të lëkurës, hidratimin, elasticitetin e lëkurës dhe antioksidimin.

Real Vitamin C Ampoule Two Faces Before After Image
Real Vitamin C Ampoule Face Before After Image

MINIMIZON PORET
Redukton numrin dhe përmasat e poreve duke zbutur teksturën e lëkurës dhe transformon atë në një “white canvas“, e butë dhe uniforme.

HIPERPIGMENTIMI
Kontrollon melaninën ( eleminon melaninen e tepërt)duke parandaluar hiperpigmentimin e lëkurës dhe diskolorimin.

PËRMIRËSON TONIN E LËKURËS
Duke zgjidhur problemet e jashtme të lëkurës  dhe ato të brendshmet sic është melanina, con në përmirësimin e tonalitetit të ngjyrës së lëkurës.

11 efekte të Vitaminës C të marra nga testet klinike

I jep lëkurës shkëlqim, zbeh njollat dhe hiperpigmentimin, përmirëson melaninën në shtresa (të jashtme+ të brendshme), përmirëson rrathët poshtë syve, përmirëson melaninën e jashtme, përmirëson nivelet e lagështisë së lëkurës, përmirëson barrierën e lëkurës, përmirëson teksturën e lëkurës, përmirëson poret , përmirëson pikat e bardha dhe përmirëson pikat e zeza.

Real Vitamin C Ampoule Nose Before After Image

Gabimet që bëhen me Vitaminën C

Të gjithë e dimë sa të mira dhe benefite ka Vitamina C në lëkurën tonë. Po ka disa gjëra që nuk i dimë dhe ndikojnë në efektivitetin e serumit tonë. Duke filluar nga % e serumit , ambienti ku qëndron dhe menyra se si e aplikojmë. Koha kur e aplikojmë dhe shumë tips që ju ndihmojnë të merrni max nga përdorimi i tij. Lexo më shumë

Benefitet e përdorimit të Vitaminës C

Vitamina C është një antioksidant shumë i fuqishëm, e aftë të neutralizojë veprimin e radikalëve të lira dhe të kundërshtojë shenjat e plakjes duke stimuluar prodhimin e kolagjenit. Kjo vitaminë i jep shkëlqim ekstrem lëkurës, duke e bërë atë të freskët dhe rrezatuese. Lexo më shumë

Si përdoret ampula e Vitamin C ?

Pasi keni larë fytyrën , gjëja e parë që vendoset është Vitamin C. Aplikoni 2-3 pika dhe përhapeni lehtësisht në fytyrë.

Në rast se keni lëkurë shumë të ndjeshme dhe ndjeni djegje në lëkurë bashkoheni me nje krem hidratues.

Rekomandohet të përdoret në mëngjes ( gjithmonë me spf) dhe në darkë.

TIPS:

Vitamina C është e ndjeshme ndaj dritës ose oksidohet dhe humbet efektivitetin e saj kur ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Rekomandohet në temperaturë nën 30 gradë .

Mos e bashkoni me produktet që përmbajnë retinol ( Vitamin A) dhe niaciamide.

Brand

Manufacturer

Color

Ingredients

Propanediol, Propylene Carbonate, Ascorbic Acid, 2,3-Butanediol, Dimethyl Isosorbide, Arbutin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Limonene, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Adenosine

Format

30 ml/ 1.01 fl.oz

Formulimi

Përbërësit kryesorë

,

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Real Vitamin C Ampoule”