Peptide 500

Bli me IuteCredit duke filluar nga 2000 L ne Muaj me 0% komision.

6,000L

Original Skin Energy
Holy Grail

Peptidet – “lajmëtarët” që nxisin qelizat të prodhojnë kolagjen dhe elastin.

Ato janë vërtet të rëndësishme për të riparuar, gjallëruar,  trajtuar problemet me pigmentin e lëkurës dhe për të hidratuar lëkurën në thellësi.

The magic drops of youth!

✦ 45% peptide
✦ Formulë e përqëndruar
✦ Nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës
✦ Mbron lëkurën nga radikalet e lira të oksigjenit
✦ Për të gjitha llojet e lëkurës.
✦ I testuar dermatologjikisht

⇨ Pa ngjyrues artificial; Pa paraben; Pa aromë.

Peptide 500
6000L
Cmimi(Sasia) : 6000L (1 cope)
Bli me IuteCredit

Qelizat që të jetojnë më gjatë kanë nevojë për kujdes të vazhdueshëm.  Është koha tju prezantojmë me eliksirin e rinisë Peptide 500 Ampoule.

Mosha e kujdesit për produktet ani-ageing është 30 + (por unë do tju sugjeroja të mos fokusoheshit më shumë tek mosha sesa tek gjëndja e lëkurës)

Serumi, I cili përmban 45% peptide ju ndihmon të përmirësoni rrudhat aktuale dhe shmangni rrudhat e reja.

Sugjerohet të përdoret më shumë në darkë. Mjaftojnë 2-3 pika dhe shpërndaheni lehtësisht në fytyrë dhe në pjesën e qafës.

E përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Rezultati: Përmirësim të rrudhave të mimikës, tonifikim I lëkurës. Unifikim I tonalitetit dhe lëkurë elastike. Me pak fjalë një fytyrë që  “shkëlqen” .

Si të aplikoni Peptide 500 :

RRIT ELASTICITETIN
Në sajë të nxitjes së prodhimit të kolagjenit dhe elastinës, nxitet tonifikimi i lëkurës

RIVITALIZON LËKURËN
Përthithje e përkryer me rezultate fantastike. Forcon lëkurën dhe e mban atë të butë.

JO MË RRUDHA
Serumi trajton problemet rrënjësore të lëkurës. Ajo çfarë ju duhet për një lëkurë të shëndetshme.

NATYRAL
Zgjidhje natyrale që nuk shkakton irritime. I sigurt edhe për lëkurat e ndjeshme.

Cilat produkte funksionojnë dhe jo me peptidet?

Zgjidhni përbërësit tuaj të tjerë me mençuri.

Peptidet funksionojnë mirë së bashku me përbërës të tjerë, duke përfshirë vitaminën C, niacinamidin (por mos përdorni niacinamidin dhe vitaminën C së bashku!), antioksidantët dhe acidet hialuronik.

Përdorimi i një peptidi me një acid alfa hidroksi (AHA) në të vërtetë do t’i bëjë peptidet të punojnë më pak me efikasitet.Lexo më shumë

Cfarë janë peptidet dhe roli i tyre në skincare ? 

Peptidet janë aminoacide që përbëjnë disa proteina të nevojshme për lëkurën. Më konkretisht, kolagjeni përbëhet nga tre zinxhirë polipeptidikë, kështu që shtimi i peptideve stimulon lëkurën tuaj për të prodhuar kolagjen. Më shumë kolagjen mund të çojë në lëkurë më të fortë dhe më të re.

Peptidet, të quajtura gjithashtu polipeptide, ndodhin natyrshëm në lëkurë, por ato përfshihen gjithashtu në shumë produkte për kujdesin e lëkurës – dhe për arsye të mirë. Lexo më shumë

FORMULË E PËRQËNDRUAR

Peptide 500 Teksture image
Peptide 500 Structure image
Peptide 500 Adenosine Image
acid hyaluronic peptide 500 teksture Image
Peptide 500 Si ta perdorni Tutorial Image

Pasi të keni larë fytyrën merrni serumin dhe vendosni 2-3 pika në fytyrë.

Më pas përhapeni lehtësisht në fytyrë dh pjesën e qafës dhe masazhoheni.

Rezultati : Lëkurë që shndërrin dhe është plotë jetë.
Forever Young

Brand

Manufacturer

Color

Ingredients:

Water,Methylpropanediol,Butylene Glycol,Glycerin,Pentylene Glycol,PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Phenoxyethanol,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate,Ethylhexylglycerin,Copper Tripeptide-1,Adenosine,Beta-Glucan,Disodium EDTA,Propanediol,CentellaAsiatica Extract,Houttuynia Cordata Extract,Salvia Hispanica Seed Extract,Caprylyl Glycol,Acetyl Hexapeptide-8

Format

30 ml

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Peptide 500”