Rice Cleansing Foam

2,000L

Larës natyral që pastron lëkurën tuaj në thellësi!

Përmban dy përbërës që janë të provuar dhe testuar shkencërisht që pastrojnë dhe rikthejnë shkëlqimin e lëkurës tuaj.

• Krundet e orizit
• Ekstrakti i papajës

Një pastrues i butë në trajtë shkume që pastron lëkurën në thellësi dhe hidraton, zbardh dhe shkëlqen atë.

Rice Cleansing Foam
2000L
Cmimi(Sasia) : 2000L (1 cope)

Larës me efekt të trefishtë:

1️⃣Pastron – shkuma pastron në mënyrë perfekte lëkurën nga sebumi dhe eliminon çdo lloj ndotjeje, përfshirë grimin.
2️⃣Eksfolion – eksfolon dhe largon qelizat e vdekura të lëkurës, heq shtresën e keratinës së tepërt dhe i jep lëkurës butësi.
3️⃣Masazhon – rregullon mikroqarkullimin e gjakut, zvogëlon irritimet dhe freskon lëkurën.

Shkuma përmban mikrogranula ❗ që eksfolojnë butësisht lëkurën dhe ndihmojnë në pastrimin efektiv të poreve, ka një efekt ndriçues të lehtë dhe siguron një larje të butë.

Përbërësi kryesor i shkumës është natyral ☝️ KRUNDJA E ORIZIT, falë së cilës produkti ka një efekt kompleks në lëkurën e fytyrës.

Mielli i orizit nga kokrrat e parafinuara ndihmon për të përmirësuar ngjyrën e pabarabartë të lëkurës, ka veti shumë të mira absorbuese dhe një efekt të lehtë zbardhues.

🔹 Ekstrakti i krundeve të orizit stimulon prodhimin e kolagjenit, i cili është i nevojshëm për të ruajtur dhe përmirësuar elasticitetin e epidermës.

🔹Ekstrakti i papajës – eksfolon butësisht grimcat e vdekura, u jep poreve një pastrim të thellë. I pasur me vitamina C dhe A, është efektiv në trajtimin e sëmundjeve të shumta të lëkurës.

🔹 Ekstrakti i Gypsophila paniculata – ka një efekt qetësues dhe hipoallergjik si dhe me efekt antimikrobik, përdoret në trajtimin e problemeve të lëkurës, duke përfshirë aknet.

Përbërja nuk përfshin parabenë dhe ngjyra artificiale.⛔

Shkuma ka një aromë të këndshme,
teksturë delikate dhe shkumon mirë.

Brand

Manufacturer

Color

Ingredients

Aqua, Stearic, Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Myristic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Oryza Sativa (rice) Bran Extract, Glyceryl Stearate, Microcrystalline Wax, Peg-100 Stearate, Polysorbate 20, Oryza Sativa (rice) Powder, Urea, Hydroxypropyl Methylcellulose, Trehalose, Biosaccharide Gu,-1, Portulaca Oleracea Extract, Gypsophila Paniculata Root-extract, Carica Papaya (papaya) Fruit Extract, Sodium Lactate, Disodium Edta, Fragrance

Format

150 ml

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Rice Cleansing Foam”