Water Volume Ex Cream

3,000L

Hydrating Moisture Gel
Hydra Tox Water Full Moisture Skin

Water Volume Ex Cream është një krem në formë xheli, që hidraton lëkurën në thellësi pa e bërë atë të duket e yndyrshme ose me shumë shkëlqim.

Kremi është perfekt për lëkurat mikse dhe të yndyrshme dhe sidomos për meshkujt dhe femrat që duan të kenë lëkurë të hidratuar dhe pa shkëlqim të tepërt.

➛ Hidraton dhe zbut lëkurën
➛ Përthithet menjëherë
➛ Përdoret si krem dite dhe nate
➛ Perfekt si bazë make-upi
➛ Nxit hidratimin natyral të lëkurës
➛ Hydra ToxTM formulë e patentuar e Mizon

By Mizon Tipi i lëkurës: Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Problematikat që zgjidh: Hidraton Zbut Formulimi: Xhel Përbërësit kryesorë: Collagen Marine Moringa Extract Snow Algae Formati: 230 ml Kategorite:
Water Volume Ex Cream
3000L
Cmimi(Sasia) : 3000L (1 cope)

Water EX Cream është një krem super zbutës dhe hidratues në fomë xheli (gel) që rikthen zbutjen dhe hidratimin e lëkurës tuaj. Ky produkt është pothuajse transparent dhe me teksturë të lehtë dhe i përqëndruar. Nuk ka aromë të mirëfilltë por vetëm pak ndjesi freskuese.

Në përmbajtje të saj ka moringa ekstrakt (moringa exctract) dhe algat e borës (snow algae) që i japin lëkurës hidratim dhe zbutje përgjatë gjithë kohës, madje edhe në dimrin më të acartë, ku kremrat me teksturë të lehtë nuk konsiderohen si opsion.

Kremi përthithet menjëherë në lëkurë dhe nuk e lë atë të yndyrshme ose me shumë shkëlqim. Përpos kësaj ai mund të përdoret edhe si bazë make-upi, si krem dite dhe nate. Jo vetëm për fytyrën por edhe për qafën dhe dekoltenë.

Ky hidratues  përdor teknologjinë e patentuar Hydra Tox për të aktivizuar faktorët natyralë hidratues që synojnë rigjenerimin e barrierës së lagështisë në lëkurë. Kremi Mizon Water Volume EX ribalancon prodhimin e vajit të lëkurës, duke rafinuar lëkurën dhe duke rikthyer lagështinë në zonat e thata dhe të dehidratuara të fytyrës pa mbingarkuar ose bllokuar poret. Formon një barrierë hidratuese në lëkurë, kështu që ajo qëndron e butë dhe e mëndafshtë gjatë gjithë ditës. Përthithet me lehtësi të habitshme, duke mos lënë ndjesi yndyre, ngjitjeje apo të rëndë.

Është cruelty-free dhe përmban acid hyaluronic (Sodium Hyaluronate) dhe Collagen Marine (Hydrolyzed Collagen).

How to Tutorial Face

Në mëngjes dhe në darkë aplikoni kremin ( në sasinë e një bizele) në fytyrë, dhe përhapeni lehtësisht në të gjithë fytyrën. Rekomandohet të përdoret edhe në zonën e qafës.

Aplikoheni gjithnjë në hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.

Water Volume Ex Cream Benefits Image
Manufacturer

Color

Ingridients

Water(Aqua), Glycerin, Alcohol Denat, Cyclopentasiloxane,1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Algae Extract, Salicornia Herbacea Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Limonene, Disodium EDTA, Centella Asiatica Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Water Betula Platyphylla Japonica Juice, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Propolis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Beta-Glucan, Houttuynia Cordata Extract, Sodium Hyaluronate, Linalool, Rose Flower Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citronellol, Tranexamic Acid, Hydrolyzed Jojoba Esters, Biosaccharide Gum-1, Sea Salt, Sea Water, Sodium Carrageenan, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Blue 1 (CI 42090), Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Collagen, Niacinamide, Glutamic Acid, Serine, Arginine, Phenylalanine, Ceramide NP

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Water Volume Ex Cream”