Hyaluronic Ultra Suboon Cream

1,000L

Krem super hidratues i pasur me acid hialuronik dhe ekstrakte të ndryshme bimore që hidratojnë lëkurën në thellësi dhe e bëjnë atë të lëmuar dhe elastike.

30 % acid hyaluronic

Pa alkool, vajra mineral, ngjyrues artificial, parfume dhe parabene.
👍I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

By Mizon Tipi i lëkurës: Lëkurë Normale Lekurë e Thate Lekurë e Yndyrshme Lekurë Mikse Lekurë Sensitive Problematikat që zgjidh: Hidraton Rrudha Zbut Formulimi: Krem Përbërësit kryesorë: Ekstrakte bimore Hyaluronic Acid Formati: 45 ml Kategorite:
Hyaluronic Ultra Suboon Cream
1000L
Cmimi(Sasia) : 1000L (1 cope)

Lagështi – Krem super hidratues me 30 % acid hyaluronic. Acidi hialuronik mbush lëkurën më hidratim dhe jep një pamje më të gjallë dhe të shëndetshme të lëkurës.

Kujdesi për rrudha – Parandalimi dhe përmirësimi i rrudhave. Ju ndihmon të keni një lëkurë elastike, të lëmuar dhe të fortë.

Qëtësues – Kompleksi natyral qetësues i përbërësve zbut lëkurën e ndjeshme që është irrituar nga komponentët e jashtëm të dëmshëm të mjedisit të përditshëm.

Formula Hypoallergenic – Krem me formulë hipoallergjike që përjashton ngjyrosjen artificiale, duke e bërë produktin perfekt edhe për lëkurë të ndjeshme.

Rutinë – Aplikojeni këtë krem në fazën përfundimtare të kujdesit të lëkurës.

Përmban

acid hyaluronic peptide 500 teksture Image
Bamboo Extract Image
Olive and Sunflower Image
Peptide 500 Adenosine Image

ACID HYALURONIC
Krijon një barrierë të paprekshme në lëkurë që parandalon avullimin e lagështirës nga qelizat e lëkurës, përmirëson strukturën dhe përshpejton rigjenerimin e indeve.

EKSTRAKT BAMBUJE
Përmirëson dhe rrit elasticitetin, tonifikon dhe qetëson lëkurën. Është efektiv në trajtimin e akneve dhe skuqjeve të tjera .

VAJ LULEDIELLI & ULLIRI
Vaji i ullirit – hidraton dhe zbut thellësisht lëkurën, përmirëson teksturën.
Vaji i lulediellit – qetëson dhe zbut lëkurën, përshpejton proceset e rigjenerimit

ADENOSINE
Ofron kujdes efektiv kundër plakjes, ngadalëson proceset e ndryshimeve të lëkurës që lidhen me moshën, forcon teksturën, zbut rrudhat e lëkurës dhe përmirëson linjat e holla.

Mizon

.

Përbërës

Water, Butylene Glycol,Cyclopentasiloxane, Glycerin, Dimethicone, Triethylhexanoin, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Bis-PEG-15 Methyl Ether Dimethicone, Cetearyl Alcohol, 1-2 Hexanediol, Glyceryl Stearate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, PEG-100 Stearate, Panthenol, Cyclohexasiloxane, Carbomer, Tromethamine, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate 20, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Glucoside, Betula Platyphylla Japonica Juice, Dipotassium Glycyrrhizate, Tranexamic Acid, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Alcohol, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Ceramide NP, Gentiana Lutea Root Extract, Achillea Millefolium Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Glucose, Iris Florentina Root Extract, Propylene Glycol, Tocopherol, Citric Acid, Glycine, Potassium Sorbate, Serine, Glutamic Acid, Biosaccharide Gum-1, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine

Color

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Hyaluronic Ultra Suboon Cream”